Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Andy McKee

Koncert - Andy McKee (USA)

2016-12-02 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Andy McKee bez wątpienia znajduje się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie. Jego nagrania dostępne na YouTube mają ponad 200 milionów wyświetleń, co tylko dodatkowo podkreśla znaczenie granej przez niego muzyki oraz to, jak duży wpływ ma ona na innych.
To, co przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów jego twórczości i co wyróżnia go spośród innych artystów to fakt, iż jego wirtuozerska muzykalność bazuje na wielkim skupieniu na strukturze utworu oraz zachowaniu melodyjności. Fani podkreślają, iż koncerty Andy'ego dostarczają ogromnych wrażeń - w magiczny sposób struny zamieniają się w całą orkiestrę, gdy artysta swymi dłońmi wydobywa z gitary kolejne dźwięki przypisywane innym instrumentom. Często sięga po wyjątkową gitarę harfową. Szukając określenia dla jego stylu, najbardziej trafnym wydaje się być połączenie charakterystycznych cech twórczości Tommy'ego Emmanuela i Michaela Hedgesa.

W ciągu ostatnich dwóch lat, Andy odbył tournee po Stanach, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Francji, Anglii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Południowo-Wschodniej Azji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Rosji. W ostatnim okresie zdobył także ogromne uznanie, grając gościnnie jako solista i gość specjalny u boku nieżyjącego już, niestety, Prince'a podczas jego australijskiej trasy koncertowej.

Koncert otworzy oraz wprowadzi słuchaczy  w gitarową atmosferę czołowy gitarzysta  fingerstyle młodego pokolenia - Damian Luber.

Bilety: 60 zł - przedsprzedaż, 70 zł - w dniu koncertu.

Bilety dostępne w: