Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tubis Trio

Koncert zespołu Tubis Trio

2018-10-28 ( niedziela )
19:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

TUBIS TRIO: "FLASHBACK"

Najbardziej obiecujący, młody polski zespół Tubis Trio powraca z nową studyjną płytą.

Album "Flashback" to kontynuacja stylistyki, którą tak polubiła publiczność na 33 koncertach promujących nagranie "The Truth" z ostatniego roku. Premiera przewidziana jest na 12 października 2018 roku.

"»The Truth« proponuje całą gamę podskórnych niuansów, będąc równocześnie znakomitą ofertą dla ludzi, którzy nie są na co dzień fanami jazzu. To urzekający i autentycznie pozytywny album dla ludzi o wszystkich gustach muzycznych." - zrecenzował ostatni album (wydany przez holenderską wytwórnię Challenge Records) amerykański krytyk jazzowy Geno Thackara z portalu "AllAboutJazz".

Istotą muzyki Tubis Trio są improwizacje rozwijające się wokół kompozycji członków tria. "Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje są bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze zespołu, który doskonale się uzupełnia" - napisała Angelique Van Os w holenderskim magazynie "Jazzism".

Zespół istnieje od 2006 roku. Trio wykonuje autorskie kompozycje. Poprzedni album zespołu "Live In Luxembourg" został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2009 roku na świecie przez brytyjski magazyn "Jazzwise": "Tubis Trio prezentuje wyraźny, indywidualny styl, który pochodzi z Europy, a nie z  Ameryki." - napisał prof. Stuart Nicholson w uzasadnieniu wyboru.

Skład zespołu:

  • Maciej Tubis - pianino,
  • Paweł Puszczało - kontrabas,
  • Przemek Pacan - perkusja

Bilety w cenach:

  • 40 zł - pierwsza pula
  • 50 zł - druga pula

_
opr.LT

Bilety dostępne w: