Kultura w Poznaniu

Książki

Legenda Wituskiego

Tor Regatowy Malta, Poznański Szybki Tramwaj, Liceum św. Marii Magdaleny, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, Biennale Sztuki dla Dziecka, Poznański Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej, Muzeum Literackie im. Henryka Sienkiewicza, Konkurs Wieniawskiego - kto łączy te i wiele innych, dość odległych od siebie przedsięwzięć? Andrzej Wituski!

Literatura zaszumi w CK Zamek

Trwa cykl "Klucze do wyobraźni", w ramach którego do Poznania przyjeżdżają znani pisarze. Gościem wtorkowego spotkania w CK Zamek będzie laureatka Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, wielokrotnie nominowana do Nagrody NIKE - Magdalena Tulli.

Seryjni poeci: Czycz i Ficowski

W najbliższy poniedziałek w CK Zamek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Seryjni poeci. Tym razem wokół "Wierszy wybranych" Stanisława Czycza oraz książki Jerzego Ficowskiego "Lewe strony widoków".

Jesienna ofensywa wydawnicza WBPiCAK

Twórcy poznańscy i nie tylko, klasycy i twórcy wciąż relatywnie młodzi: Iłłakowiczówna, Ficowski, Czycz, Foks, Sośnicki, Kaczanowski. W Poznaniu ukazały się właśnie zbiory ich twórczości.

Iwona Chmielewska nominowana do nagrody IBBY

Wśród nominowanych do nagrody w konkursie na Książkę Roku 2014 znalazła się Iwona Chmielewska za ilustracje do wydanej przez Wydawnictwo Miejskie Posnania książki "Na wysokiej górze".

Tokarczuk opowie o "Księgach Jakubowych"

W poniedziałek, 24 listopada, w Centrum Kultury Zamek i Poznań Poetów organizują spotkanie z autorką najgłośniejszej książki roku. W przeciągu ostatniego miesiąca "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk podbiły media i serca czytelników.

Top literatura na Off Cinema

Centrum Kultury Zamek w tym tygodniu jest sercem sztuki filmowej: startuje Festiwal OFF Cinema. Jednak w czwartek, 20.11, Nowe Kino Pałacowe odda pałeczkę literaturze. Odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Szejnert - ikoną polskiego reportażu.

Dzieci ojców alternatywy

Magdalena Grenda swoją publikacją chce rozpocząć dyskusję na temat nowego teatru alternatywnego w Poznaniu. Premiera książki "Mistrzowie drugiego planu" 15 listopada na Scenie Roboczej.

Poznaj największe skarby Muzeum Narodowego w Poznaniu

Ponad 300 najcenniejszych eksponatów zgromadzonych w 9 oddziałach poznańskiego muzeum prezentuje album "Skarby Sztuki. Muzeum Narodowe w Poznaniu" pod redakcją Marii Gołąb, Ewy Hornowskiej i Adama Soćko. Imponująca publikacja właśnie trafiła do księgarń.

Wymień się wiedzą!

Konkursy na najlepsze publikacje akademickie i popularnonaukowe, wykłady i spotkania, a także studencki kiermasz książek i notatek. W pięknym budynku Collegium Maius między 5 i 7 listopada odbędzie się osiemnasta edycja Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej.

Myśleć trzeba samemu

"Dobry utwór kabaretowy powinien prowokować do myślenia, ale nie może go zastąpić. Trudno, myśleć trzeba samemu" - mówi Wojciech Młynarski w książce Izoldy Kiec "Historia polskiego kabaretu". I właściwie mogłoby to być motto tego szalenie ciekawego wydawnictwa.

Libera (wy)tłumaczy Sofoklesa

Antoni Libera, wybitny pisarz i tłumacz, będzie gościem spotkania "Aktualność Sofoklesa. Wokół nowego tłumaczenia Trylogii Tebańskiej" - w środę, 29 października, w Bibliotece Raczyńskich.

Poeta zdolny, ale trudny

Jacek Podsiadło będzie gościem wtorkowego spotkania w ramach cyklu rozmów z polskimi pisarzami i krytykami literackimi pt. "Klucze do wyobraźni".

"Kościelscy", szlachetny przedmiot pożądania

Tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich został Krzysztof Siwczyk, autor poematu "Dokąd bądź". Odbierze ją 11 października w Miłosławiu. O jednej z najważniejszych nagród literackich pisze prof. Piotr Śliwiński.

Smoki, sokoły i gryfy

Właśnie ukazała się pierwsza powieść Joanny Jodełki dla młodzieży pt. "Ars Dragonia". Pisarka spotka się z czytelnikami 23 września w Księgarni z Bajki.

1 49 Strona 50 51 52 53