Kultura w Poznaniu

Książki

Wymień się wiedzą!

Konkursy na najlepsze publikacje akademickie i popularnonaukowe, wykłady i spotkania, a także studencki kiermasz książek i notatek. W pięknym budynku Collegium Maius między 5 i 7 listopada odbędzie się osiemnasta edycja Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej.

Myśleć trzeba samemu

"Dobry utwór kabaretowy powinien prowokować do myślenia, ale nie może go zastąpić. Trudno, myśleć trzeba samemu" - mówi Wojciech Młynarski w książce Izoldy Kiec "Historia polskiego kabaretu". I właściwie mogłoby to być motto tego szalenie ciekawego wydawnictwa.

Libera (wy)tłumaczy Sofoklesa

Antoni Libera, wybitny pisarz i tłumacz, będzie gościem spotkania "Aktualność Sofoklesa. Wokół nowego tłumaczenia Trylogii Tebańskiej" - w środę, 29 października, w Bibliotece Raczyńskich.

Poeta zdolny, ale trudny

Jacek Podsiadło będzie gościem wtorkowego spotkania w ramach cyklu rozmów z polskimi pisarzami i krytykami literackimi pt. "Klucze do wyobraźni".

"Kościelscy", szlachetny przedmiot pożądania

Tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich został Krzysztof Siwczyk, autor poematu "Dokąd bądź". Odbierze ją 11 października w Miłosławiu. O jednej z najważniejszych nagród literackich pisze prof. Piotr Śliwiński.

Smoki, sokoły i gryfy

Właśnie ukazała się pierwsza powieść Joanny Jodełki dla młodzieży pt. "Ars Dragonia". Pisarka spotka się z czytelnikami 23 września w Księgarni z Bajki.

Ile jest sztuki w kryminale?

"Nadzieja dla umarłych" Charlesa Willeforda to klasyczna powieść kryminalna, której akcja toczy się na Florydzie. Właśnie ukazała się nakładem poznańskiego wydawnictwa Mundin, które zajmuje się głównie wydawaniem art-booków.

Jak w Polsce Koziołka malują

Do 29 sierpnia w Bibliotece Raczyńskich można oglądać prace inspirowane postacią z bajki, która znana jest dzieciom od pokoleń... 

Z Fiedlerem wyprawa w Andy

W "Chwale Andów" Arkady Radosław Fiedler opisuje swoją podróż do Peru, Boliwii i Ekwadoru. Autor spotka się z czytelnikami 21 sierpnia w Empiku.

Nie rozumiemy się mimo słów

Literacka próba poznańskiego dziennikarza i kulturoznawcy pozostawia wiele do życzenia. Dużo tu wspomnień i sentymentów, jednak zdecydowanie za mało literatury.

Tajemnice sióstr

Ukazały się listy i "kolorowe odkrytki" Kazimiery Iłłakowiczówny pisane do starszej siostry, z okresu "dyskryminacji jej osoby". Zaglądamy jedynie do korespondencji wysyłanej przez poetkę, nie znając odpowiedzi Barbary Czerwijowskiej, słanych do sublokatorskiego pokoju w Poznaniu, przy ul. Gajowej 4/8.

Odkryj sensacje Kraju Warty

"Poligon" - najnowsza książka Leszka Adamczewskiego, poznańskiego pisarza i dziennikarza - właśnie trafiła do księgarń.

Życie to za mało

Iza Michalewicz, autorka książki "Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei", spotka się z czytelnikami w najbliższy poniedziałek.

1 50 Strona 51 52 53 54