Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Z Zenonem Laskowikiem skok w wiarę

Gościem kolejnej debaty wprowadzającej do Idiomu tegorocznej Malty będzie Zenon Laskowik - legendarny poznański satyryk i kabareciarz.

.
fot. K Pictures

To już czwarte spotkanie wokół Idiomu "Skok w wiarę", który będzie motywem przewodnim czerwcowego festiwalu. Do rozmów o kondycji duchowej Polaków, o zaangażowaniu w świat, o wrażliwości, międzyludzkiej solidarności organizatorzy Malty zaprosili dotąd Olgę Tokarczuk, ks. Adama Bonieckiego i Agnieszkę Holland. Tym razem gościem dominikanina, o. Tomasza Dostatniego, który prowadzi spotkania, będzie Zenon Laskowik - satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL poznańskiego kabaretu "Tey", dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

- Przemiana duchowa nastąpiła, kiedy zrozumiałem, że dałem się wpuścić w maliny, jeśli chodzi o to rzekome gwiazdorstwo. W pewnym momencie powiedziałem: nie! Nie jestem sobą. Ja chcę być sobą. Za wszelką cenę - mówił w jednym z wywiadów Laskowik.

Jaki jest związek humoru z wiarą i wolnością? Czy ze wszystkiego można się śmiać? Czy moglibyśmy żyć bez dowcipu? Co to jest czarny humor i kto wyznacza mu granice? O tym wszystkim będzie szansa porozmawiać 22 stycznia w Auli Artis.

sk

  • Spotkanie z Zenonem Laskowikiem wokół tematu Malty - "Skok w wiarę"
  • Aula Artis (ul. Kutrzeby 10)
  • 22.01, g. 18
  • obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)