Komunikaty

pagina

Aktualności

Pominąłeś menu

menu

Na pustej ścianie kamienicy stojącej u zbiegu ulic Kościelnej i Dąbrowskiego pojawił się mural z wierszem "Nigdy o tobie" Zbigniewa Herberta. Będą następne!

. - grafika artykułu
Fot. profil Traktu Królewsko-Cesarskiego na FB

To pierwszy z poetyckich murali, które powstają w ramach projektu "Poezja jest tym, co rodzi się z życia" - jednego ze zwycięskich w ubiegłorocznym konkursie Centrum Warte Poznania. Jego autorami są Joanna Pańczak i Tomasz Genow: "Poeta to nie osobnik zamknięty w wieży z kości słoniowej, a to, co tworzy, to nie czcze marzycielstwo" - tłumaczyli ideę projektu, który przewiduje ozdobienie pustych ścian kamienic na Starym Mieście, Wildzie, Łazarzu i Jeżycach pięcioma wierszami. Oprócz "Nigdy o tobie" Zbigniewa Herberta pojawi się na nich m.in. fragment "Poematu dla dorosłych" Adama Ważyka, a jeden z nich będzie dziełem samych poznaniaków. Pod koniec maja ubiegłego roku na placu Cyryla Ratajskiego stanęły specjalne tablice, na których mieszkańcy mogli opisać swoje emocje, opowiedzieć o tym, co kochają i czego się boją. To właśnie one złożą się na materiał poetycki, który zamknie cykl miejskich murali. 

sk, as