Wielu radnym z Komisji Kultury i Nauki nie podoba się propozycja zmiany nazwy Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych na Muzeum Niepodległości.
Wielu radnym z Komisji Kultury i Nauki nie podoba się propozycja zmiany nazwy Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych na Muzeum Niepodległości.
"Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów", dzieło kina niemego z 1918 roku z legendarną Polą Negri w roli głównej, opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka do reklamowania nowej marki papierosów.
Niemieccy widzowie obejrzą spektakl "Czy ryby śpią?" w reżyserii Pawła Szkotaka.
Przeboje Astora Piazzolli, Edith Piaf i Georga Gershwina usłyszymy 8 lutego w Teatrze Muzycznym.
Bywalcy poznańskich klubów znają ją już znakomicie i pilnują, by nie przegapić kolejnego koncertu. A zatem: już w najbliższą niedzielę w Meskalinie zaśpiewa Halla Nordfjörd. Islandka promować będzie swój debiutancki album.
Zbigniew Zielonacki miał 19 lat, gdy został kierownikiem działu foto w poznańskiej filii najpopularniejszej ogólnopolskiej gazety codziennej. Syn właścicieli manufaktury karmelków po porcji humanistycznego wykształcenia w gimnazjum im. G. Bergera objawił zaskakujący głód fotografii reporterskiej. I talent.
Gia Koka to wokalistka, która od samego początku była artystką świadomą siebie i tego, co chce przekazać. Jej muzyka nie należy do najłatwiejszych, za to nie boi się autentyzmu i bezbrzeżnej szczerości. Być może właśnie w tym tkwi sekret.
Jedno z najpopularniejszych kin studyjnych w mieście ma aż dwa powody do świętowania. Portal Filmneweurope.com mianował właśnie Muzę kinem miesiąca. Ponadto jego kierowniczka zasiądzie w jury CICAE podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie.
Małgorzata Grupińska-Bis zostanie nową szefową Teatru Ósmego Dnia. Tak zdecydował prezydent Jacek Jaśkowiak po zapoznaniu się z opinią zespołu.
Sztukę kobiet w dwóch odsłonach - na wystawie zbiorowej pt. "Bez różu" i indywidualnej "Czarny staw biały staw" - zaprezentuje od piątku Galeria Miejska Arsenał.
Dramat Nicka Payne'a w reżyserii Agaty Biziuk pokazuje pozornie prostą historię miłosną, która w równoległych wszechświatach może się potoczyć na miliony sposobów.
Dramat Nicka Payne'a w reżyserii Agaty Biziuk pokazuje pozornie prostą historię miłosną, która w równoległych wszechświatach może się potoczyć na miliony sposobów.
"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" przyznał doroczne nagrody.
- To eksperyment - tak o spektaklu "Sophie" w reżyserii Kamili Michalak mówi Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego. Premiera - w piątek, 6 lutego.
Rozmowa z Kamilą Michalak o jej reżyserskim debiucie w Teatrze Nowym. Premiera spektaklu "Sophie" - 6 lutego na Trzeciej Scenie.
Choć publiczność w Sali Wielkiej zwrócona jest zwykle twarzą na zachód, na koncert Dikandy wszyscy - z wykonawcami na czele - wybierają się, żeby poczuć muzyczny powiew ze Wschodu.
Na szage po poznańsku znaczy tyle, co na skróty. Nazwa jednego z najciekawszych festiwali podróżniczych w Polsce paradoksalnie jest więc tyle samo lokalna, co przewrotna. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę tysiące kilometrów, które przebyli jego goście. O pokonywaniu odległości i własnych słabości podróżnicy opowiedzą już w najbliższy weekend.
O pomnikach w przestrzeni publicznej i problemach, jakie z tego wynikają porozmawiają w czwartek w Zamku uczestnicy spotkania "Pan tu nie stał. O poznańskich pomnikach".
Kamienne rzeźby Halinki Jakubowskiej i termoplastyczne malarstwo Hanny Zawy - polskich artystek, które swoje doświadczenia zbierały głównie za granicą - obejrzymy na nowej wystawie w Galerii R.
Premiera "Rycerskości wieśniaczej" i "Pajaców" okazała się, zgodnie z zapowiedzią Teatru Wielkiego, wieczorem debiutów. Dała szansę pierwszej prezentacji na dużej scenie operowej nie tylko śpiewakom, ale także realizatorom.