Kultura Poznań.pl

Varia

Zamek ocalony!
 

Przebudowa Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek zostanie dokończona, ale władze miasta chcą sprawdzić dlaczego inwestycja jest droższa od początkowych kosztorysów.

Konkursy i nominacje
 

Niektórzy radni krytykują sposoby obsady stanowisk dyrektorów miejskich instytucji kultury. Zastępca prezydenta uzasadnia podejmowane decyzje.

Akademia poezji współczesnej
 

Cezary Domarus, Krzysztof Siwczyk i Artur Szlosarek - trzej muszkieterowie współczesnej polskiej poezji będą gośćmi kolejnego spotkania z cyklu "Seryjni poeci" - 2 października w CK Zamek. 

Świąteczna wizyta u Borejków
 

"McDusia" to tytuł najnowszej części "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz - nieśmiertelnej i kochanej przez miliony poznańskiej sagi o rodzinie Borejków. 3 października książka trafi do księgarń. 

Murala nie będzie?
 

Muzeum Narodowe rozstrzygnęło konkurs na mural, który miał być eksponowany na jednej ze ścian starego gmachu. Komisja Konkursowa nie wyłoniła zwycięzcy.

Zostań jurorem Ale Kino!
 

Na tym festiwalu jury dziecięce jest tak samo ważne (jeśli nie ważniejsze!) od jury dorosłego. Bo Ale Kino! to jedyny festiwal filmowy w Polsce dedykowany w całości młodej widowni.

Historia fascynująca
 

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego nie będzie zwykłym muzeum. Oprócz walorów poznawczych i edukacyjnych podanych w nowoczesnej formie, ICHOT ma być także miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół.

1 26 Strona 27 28 29