Daję słowo: nie kłamię, ale było jak ulał siedem słów w tym telegramie (mailu z redakcji): "Na czerwiec poprosimy o dalszy ciąg murali". Na kolejną wycieczkę zapraszam więc na Wildę. A murale? Będą oczywiście głównym jej motywem.
Daję słowo: nie kłamię, ale było jak ulał siedem słów w tym telegramie (mailu z redakcji): "Na czerwiec poprosimy o dalszy ciąg murali". Na kolejną wycieczkę zapraszam więc na Wildę. A murale? Będą oczywiście głównym jej motywem.
Tradycyjnie już programowi artystycznemu Malty towarzyszy Forum, podczas którego omawiany jest główny temat festiwalu. W tym roku będą to Bałkany.
Poznańskie wydawnictwo Media Rodzina obchodzi 25. urodziny. Z tej okazji na najbliższą niedzielę zaplanowało dla czytelników szereg atrakcji, m.in. magiczne eksperymenty i ćwiczenia z majsterkowania.
Bolesław Leśmian władał językiem polskim w sensie ścisłym. Język wyginał się pod naciskiem jego wyobraźni, giął się, pląsał i przybierał najróżniejsze, fantastyczne kształty. Tak mocno wsiąkł w naszą kulturę, że trudno wyobrazić sobie chociażby tłumaczenia jego poezji na angielski. A co, jeśli Leśmiana wrzucimy do zupełnie innej, dalekiej nam kultury Indii?
- Po latach rozważań doszliśmy do wniosku, że refleksja nad otaczającą nas rzeczywistością społeczną i kulturową jest ważną i potrzebną składową programu festiwalu - wyjaśniają organizatorzy Ethno Portu. Gośćmi 10. edycji festiwalu będą Janina Ochojska i Artur Domosławski.
- Śmiech jest nam wszystkim potrzebny jak tlen - mówi Jerzy Moszkowicz, dyrektor Centrum Sztuki Dziecka. I całkiem poważnie zaprasza wszystkich: młodych, starszych i najstarszych - na 21. Biennale Sztuki dla Dziecka, które w tym roku odbywa się pod hasłem "Do śmiechu".
Z Hanną Gawrońską z Centrum Sztuki Dziecka rozmawia Aleksandra Bliźniuk.
Wystawy, wykłady, zabawy, koncerty i inscenizacje - to wszystko, i nie tylko to, czeka na nas podczas tegorocznej Nocy Muzeów 20/21 maja.
Poznań Design Festiwal to nowa odsłona dotychczasowych Poznań Design Days. W tym roku organizatorzy zabiorą widzów... nad rzekę. Festiwal startuje 12 maja.
Już 10 maja Poznań po raz dziesiąty znajdzie się w strefie kulturalnego wyżu zza wschodniej granicy. Pod wpływem Ukraińskiej Wiosny pozostanie ponad tydzień.
Spotkania, pikniki, uroczystości oficjalne i kolorowe festyny, zabawy i wycieczki - to tylko niektóre z atrakcji poznańskiej majówki. Jeśli planujesz chociaż kilka dni spędzić w Poznaniu - nie będziesz zawiedziony.
W ubiegłym roku odwiedziło go ponad 40 tys. osób. To największe w Polsce i jedno z największych w Europie wydarzeń tego typu. W dniach 28-30 kwietnia na terenie MTP odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon.
- Narastające w wielu krajach nastroje nacjonalistyczne są naprawdę niepokojące. Mur berliński runął dawno temu, ale teraz stawiamy go na nowo. Stany Zjednoczone były kolebką kontrkultury. Co z tym jednak zrobi Trump ? - pyta Przemek Prasnowski z Baraku Kultury, organizator Inwazji barbarzyńców, która startuje 3 kwietnia.
Multikulturową Francję przybliżą uczestnikom XXVII Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii m.in. autor monodramu "Nassredin i ja" Hacen Sahraoui oraz muzycy z grupy Startijenn, łączący bretoński i arabski świat w projekcie El-TaQa.
- Podczas tegorocznej edycji Pory na Skandynawię chcemy spojrzeć krytycznie na wyidealizowany obraz Skandynawii, zaglądając pod podszewkę skandynawskich społeczeństw dobrobytu, w miejsca, gdzie rozgrywają się nie zawsze przyjemne scenariusze - wyjaśniają organizatorzy. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek.
Jest wychowawcą w katowickim Areszcie Śledczym, więc osiem godzin dziennie spędza za kratami. Po pracy pisze wiersze i śpiewa. Wojciech Brzoska będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu literuFKA.
Tomasz Miłkowski zadał aktorowi ponad sto pytań - m.in. o teatr, rodzinę i, rzecz jasna, film. Wywiad rzeka z Olgierdem Łukaszewiczem ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Autor i bohater książki spotkają się z widzami po specjalnym pokazie "Seksmisji" - w środę w CK Zamek.
Taniec, muzyka, emocje. Festiwal tanga Ocho Pasos rozpocznie się w najbliższy piątek i aż do niedzieli będzie rozgrzewał poznaniaków w rytmie argentyńskiego tańca. W programie - warsztaty, pokazy i koncerty.
- Ten festiwal to owoc pielęgnowanej od lat miłości do muzyki i tańca, którą chcielibyśmy dzielić się z innymi. Dedykowany jest wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swój romans z tańcem balfolkowym lub od jakiegoś czasu pielęgnują swój związek z nim - mówi Marta Tomczak ze Stowarzyszenia Bal Folk Poznań. W najbliższy piątek startuje Lovembal - pierwszy balfolkowy festiwal w Poznaniu.
Pomysł na oba festiwale jest właściwie ten sam: umożliwić uczestnikom podróż na krańce świata, bez ruszania się z miasta... Na Szage i Śladami Marzeń wyruszamy w lutym z Poznania.