Kultura Poznań.pl

Varia

Sposób na zakochanych
 

Walentynki budzą skrajne emocje. Z jednej strony irytuje cały ich kiczowaty entourage i mocno komercyjny charakter. Z drugiej - właściwie czemu nie skorzystać z okazji do dobrej zabawy w towarzystwie tych, których kochamy?

Zamek otwiera Laboratorium
 

Artystyczne "eksperymenty" z udziałem widzów. "Doświadczenia", "obserwacje", "badania" i "analizy"... - to wszystko czeka nas w zamkowym Laboratorium. Nowy program rezydencji artystycznych właśnie startuje.

Lech Łuczak
 

Marzył by grać jazz, a ułożyło się trochę inaczej: najlepszym artystom jazzowym świata stworzył w Poznaniu idealne warunki do koncertowania.

Spotkanie z Syberią
 

Narzekacie na polską zimę? Pomyślcie jak jest teraz na Syberii. Żeby się o tym przekonać wcale nie trzeba tam jechać. Wystarczy przyjść do Muzeum Archeologicznego.

 

Dla uczczenia 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, w najbliższy piątek, 25 stycznia, odbędzie się w Poznaniu drugie spotkanie z z cyklu "Popołudnie z dokumentem". Organizują je: Archiwum Państwowe oraz Muzeum Historii Miasta Poznania.

Taniec kołem się toczy
 

Zabawa w kręgu to idealne rozwiązanie dla singli, którzy już nie muszą się martwić brakiem partnera. Na bal, gdzie taniec w kręgu nie będzie niczym dziwnym, można się wybrać 26 stycznia do VIII LO w Poznaniu. 

Pan (fotograf) od przyrody
 

To jedna z ciekawszych dziedzin współczesnej fotografii. Równie chętnie uprawiana przez profesjonalistów, co amatorów. O swoich doświadczeniach w fotografowaniu przyrody opowiedzą w sobotę, 19 stycznia w Muzeum Archeologicznym. 

Baw się i poznawaj historię
 

Historia nie musi być nudna i można ją poznawać poprzez zabawę - Wielkopolskie Muzeum Wojskowe organizuje we wtorek 15 stycznia wakacyjne spotkanie z historią dla najmłodszych.

Idziemy na ligawę!
 

Jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze to nie najlepszy pomysł. Na szczęście na sztucznym lodowisku lód się nie zarwie, więc można jeździć do woli.

1 25 Strona 26 27 31