Kultura w Poznaniu

Aktualności

opublikowano:

Tkanina artystyczna, tkanina unikatowa

Galeria Nowa UAP zaprasza na wystawę Wireless. Tkanina unikatowa dawniej i dziś - ciekawą propozycję dla miłośników szeroko rozumianej tkaniny artystycznej i nie tylko.

Kobieta ogląda dwie zawieszone na ścianie tkaniny, które są do siebie bardzo podobne. Obie są czarne, widnieją na nich kolorowe liście w różnych konfiguracjach - pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie. - grafika artykułu
fot. Mateusz Kowalczyk

Wystawa prezentuje aktualne prądy w definiowaniu tkanin oraz nurtujące artystów i artystki tematy. Motywem przewodnim jest tutaj "wireless" (bezprzewodowy, bez prądu), co sugeruje nawiązanie do tradycyjnych technik i technologii.

Bezprzewodowy to też nieuzależniony od bazy, mogący podążać w dowolnym kierunku. Ten stan ma opisywać współczesną tkaninę artystyczną. Jak twierdzą organizatorzy wystawy - zauważalny staje się również mocny powrót do zrównoważonego korzystania z zasobów planety, używania naturalnych materiałów i barwników pozyskiwanych bez zbędnego zużywania dóbr.

Jak to się sprawdza w praktyce, pokazuje 15 artystek i artystów z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Chile i Grecji.

oprac. red.

  • wystawa Wireless. Tkanina unikatowa dawniej i dziś
  • Galeria Nowa Scena UAP
  • czynna do 15.10