Kultura Poznań.pl

Varia

Poznańskie Dni Fantastyki
 

Każdy kto czyta literaturę fantastyczną, gra w RPG, uwielbia gry planszowe i chce poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, powinien wziąć udział w tym wydarzeniu.

Emocje w przestrzeni publicznej
 

Czasem cieszy, innym razem szokuje i obraża, ale często prowokuje do myślenia. Na dyskusję o tym, dlaczego sztuka w przestrzeni publicznej wywołuje tak wiele emocji, zaprasza w czwartek 15.11 Galeria Miejska Arsenał.

Wilhelmi jak żywy
 

Najpierw była tablica pamiątkowa, później skwer jego imienia, a teraz na skwerze stanął pomnik Romana Wilhelmiego. Jeden z najwybitniejszych aktorów, związany z Poznaniem, doczekał się upamiętnienia na miarę swojego talentu.

Wartości i niedoskonałości drugiego obiegu
 

Poradnik "Mały konspirator", świąteczne kartki pełne politycznych aluzji, twórczość Miłosza, Herberta czy Hłaski w wydaniach z drugiego obiegu - te i inne eksponaty można oglądać w hallu Collegium Maius UAM. A to dopiero początek listopadowych spotkań z kulturą niezależną.

11 listopada na ludowo
 

Nie wiem, czy jest jakieś inne społeczeństwo, które potrafi cieszyć się w tak przygnębiający sposób, jak my w Polsce w rocznicę odzyskania niepodległości. Całe szczęście 11 listopada wypada również świętego Marcina.

Dylematy industrialnego imperium
 

Polską Łódź i amerykańskie Detroit dzieli ocean, jednak łączy więcej niż mogłoby się wydawać... Wokół tych miast toczyć się będzie pierwsze spotkanie nowego cyklu - "Projektor Miejski", na które zaprasza Kolektyw 1 A.

Wielki powrót PGA
 

Po trzech latach z warszawskiej emigracji targi PGA wracają w wielkim stylu. Będzie zjazd twórców gier, najmocniejsze laptopy na rynku i nieprzebrane ilości gier i turniejów.

Zbrodnia i kara w krainie szczęśliwości
 

Norwegia uważana jest za oazę spokoju w Europie, norweskie kryminały pokazują, że może mieć też inną twarz. Czy to tylko literacka fikcja? Okaże się podczas spotkania, na które 19 października zaprasza Kluboksięgarnia Głośna.

1 25 Strona 26 27 29