Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Wystawa malarstwa impresjonistów i postimpresjonistów w 3D

14.02 – 16.02.2020
10:00 17:00

Zobacz na własne oczy Impresję. Wschód Słońca Moneta na falującej wodzie, daj się porwać w wir Gwieździstej Nocy Vincenta Van Gogha.

Załóż okulary 3D i wybierz się w niesamowitą podróż po świecie sztuki. Zobacz wystawę, na której dzieła największych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu zyskały jeszcze większą głębię i ekspresję. Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, aż mrużymy oczy, słoneczników można dotknąć, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok "martwej natury". Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, odkrywamy detale dalszego planu albo odnajdujemy elementy, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi.

Jedyna tego typu, europejska wystawa, gdzie blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan, pojawi się ponownie na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 14-16 lutego 2020. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.

Bilet: normalny, jednorazowy - przedsprzedaż online 25 zł., w dniu wystawy - 35 zł.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz https://www.mtp.pl/pl/