Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat: czarne tło, w żłóttej dłoni biała czaszka, Zółty x na jednym oczodole. Na górze napis Kanon lektur nieczytanych z przekreślonym "nie".

Na ekspozycji "Kanon lektur nieczytanych" prezentowanych jest 11 lektur, które wskazywali czytelnicy. Organizatorzy starają się spojrzeć na nie z przymrużeniem oka.
Szalejąca na Instagramie Izabela Łęcka. Plotkarskie doniesienia z wesela Rydla. Mieszkańcy Lipiec, którzy  żyją zgodnie z hygge. Szukają też punktów łączących "Dziady" z "Gwiezdnymi wojnami", a także zastanawiają się  na ile obawy Żeromskiego przed cenzurą wpłynęły na odbiór  postaci Tomasza Judyma. Dla odwiedzających wystawę przygotowali też kilka zadań - m.in.  przepisanie prozą "Pana Tadeusza" lub narysowanie łąki zgodnej z opisem Elizy Orzeszkowej.
Wystawę wzbogacają  memy i gify przygotowane m.in. przez uczniów poznańskich szkół średnich, które udowadniają, że lektury cały czas są tematem ważnym i inspirującym.
Wystawa prezentowana jest do 15 września, a 11 września organizatorzy zapraszają na rozmowę - Kanon lektur nieczytanych: jak przerabiać lektury? w której wezmą udział poznańscy poloniści, proponujący swoim uczniom nietypowe podejście do literatury.

Zobacz www.bracz.edu.pl