Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie przedstawiające aktorów na scenie z lalkami bohaterów przedstawienia.

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką - dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa - mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny - inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków - niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystany jest wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską.

współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina

Preferowany wiek odbiorców: od 4 lat

materiały: Teatr Animacji w Poznaniu, zdjęcie: Jakub Wittchen

Bilety dostępne w:

Zobacz teatranimacji.pl