Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat z informacjami o koncercie.

Z cyklu Koncerty kameralne wystąpi Zespół Wokalny Art'n'Voices

2021-05-30 ( niedziela )
Akademia Muzyczna, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1, Poznań

Pierwsze muzyczne spotkanie Fundacji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza z cyklu "Koncerty kameralne", którego partnerem jest Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Wystąpi Zespół Wokalny Art'n'Voices. Słuchacze usłyszą materiał z płyty "Midnight Stories", która otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk 2021" w kategorii: muzyka współczesna. Słowo wstępne - Małgorzata Pawłowska.
Zespół Wokalny Art'n'Voices powstał w 2010 roku. Tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz osoby od lat związane ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa. Oficjalną siedzibą zespołu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a cappella. W repertuarze ma muzykę różnych epok począwszy od renesansu, przeważają w nim jednak kompozycje współczesne, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu. Art'n'Voices był wielokrotnie nagradzany w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dotychczas Zespół wziął udział w nagraniach siedmiu płyt: trzech autorskich i czterech gościnnych. Trzecią, najnowszą płytą jest "Midnight Stories" wydana przez DUX, z muzyką współczesnych polskich twórców młodego pokolenia, której wspólnym mianownikiem jest tematyka nocy, mary i snu. Płyta została nominowana do nagrody "Fryderyk 2021" w kategorii: muzyka współczesna. Art'n'Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach.
Więcej o Zespole i niedzielnym koncercie: http://grand.prix.stuligrosz.pl/artnvoices-pierwszy-koncert-z-cyklu-koncerty-kameralne/

Udział w koncercie wyłącznie w maseczkach, z zachowaniem dystansu społecznego. Liczba miejsc - z powodu pandemii - ograniczona. Bezpłatne wejściówki będą wydawane bezpośrednio przed koncertem.

Plakat