Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu Piotr Wojtasik grający na trąbce.

Piotr Wojtasik - specjalny, świąteczny koncert online

2020-12-19 ( sobota )
18:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Piotr Wojtasik - wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bopu, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej.

Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy'ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble.

Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma dwanaście autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy "Circle" oraz "Hope" otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej - Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album "Circle". Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu "Jazz Forum".

Transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 18.00 w sobotę, 19 grudnia 2020, na klubowym profilu na Facebooku!

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/