Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grupa artystów na scenie, w środku napisy informujące o zdarzeniu

Widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne - Eachtra - celtycka podróż - UWAGA! WIDOWISKO ODWOŁANE!

17.03.2020
18:00

EACHTRA - CELTYCKA PODROŻ / DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne

Wykonawcy:

  • Jig Reel Maniacs - muzyka
  • Tuatha & Ellorien - taniec
  • Tomasz Frąszczak - multimedia

EACHTRA - spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji - projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka.
Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia, Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podroż ma Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze.

Cztery elementy spektaklu:

  • MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne.
  • TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne
  • OBRAZ - przezrocza z Irlandii autorstwa Krzysztofa Schramma - prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce, oraz ze Szkocji Anny Grabowskiej - artystki fotografika mieszkającej w Szkocji; animowane przez Visua Jokeya i kolorysty filmowego Tomasza Frąszczaka.
  • SŁOWO - proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach.

Czas trwania 2 x 55 minut (z przerwą w trakcie).

Bilety w cenie: przedsprzedaż 50 zł, w dniu koncertu 65 zł.
Miejsca siedzące nienumerowane.

_
opr.LT

Zobacz ckzamek.pl