Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Wojciech Hoffmann - koncert (Ostatni wojownik na ślubnym kobiercu, czyli wiosene porządki)

04.05.2019
19:00

Podczas koncertu wystąpią również: Turbo, Non Iron, Hendrix Day  i The Klenczon Experience

Wojciech Hoffman -  urodzony 1 lutego 1955 roku w Brzegu Dolnym, w rodzinie artystycznej. W 1956 roku cała rodzina przenosi się do Gorzowa Wlkp. Tam zaczyna interesować go ówczesna muzyka jaka dominuje w Polskim Radio. W 1962 roku przenosi się do Gostynia Wlkp. Ojciec Zbigniew, jako dyrektor Domu Kultury Hutnik, umożliwia uczestnictwo w koncertach muzyki big-beatowej takich zespołów, jak Niebiesko- i Czerwono-Czarni, No To Co, Trubadurzy. Największe wrażenie wywołuje na Wojtku jednak koncert Czerwonych Gitar. W 1967 roku zakłada pierwszy zespół amatorski Szafiry. Repertuar to głównie piosenki wyżej wymienionych zespołów. W 1969 roku zespół Szafiry zmienia nazwę na Błękitni.

Już na profesjonalnych instrumentach (czeskie Jolany) zespół uczestniczy w wielu powiatowych przeglądach zespołów młodzieżowych. Hoffmann zostaje uznany jako młody talent gitary (ma wtedy 14 lat). W 1972 r. Hoffmann zakłada zespół Hot Projekt, z którym wykonuje już własne kompozycje. Konsekwentnie prowadzi zespół do przeglądu "JAROCIŃSKIE RYTMY MŁODYCH" w 1975 r. Tam właśnie poznaje zespół Heam. W czerwcu 1977 r. dołącza do tegoż zespołu, w którym występują m.in.: Marek Biliński - kbd, Henryk Tomczak - bas. W 1977 roku występuje z Heamem na imprezie "Maraton Jazzowy" wspólnie z zespołem Warsztat. W roku 1978 odbywa się wielkie tourne po ZSRR wspólnie z Haliną Frąckowiak (66 koncertów). Z zespołem Heam rejestruje w Studiu Polskiego Radia w Lublinie pierwsze nagrania (5 utworów). Rozwiązuje się Heam (3.01.1980 r.), a Henryk Tomczak natychmiast zakłada zespół Turbo i zaprasza Hoffmanna do współpracy.

W 1991 r. po definitywnym rozpadzie Turbo, Hoffmann nagrywa z różnymi wykonawcami jako sideman. W 1997 roku rozpoczyna współpracę z zespołem Czerwone gitary, z którym wspólnie odbywa 3 trasy po USA i Kanadzie oraz Niemczech. W tym czasie trwają już rozmowy na temat ewentualnej reaktywacji Turbo zwieńczone sukcesem. W 2000 r. kończy współpracę z Czerwonymi Gitarami wracając do swoich korzeni, a więc grania ciężkiego rocka z zespołem Turbo. Zajmuje się również działalnością solową (dwa albumy ). Jest wielokrotnym laureatem rankingów na najlepszego gitarzystę rockowego a także ,,jeźdzcem firmowym" firmy Ibanez (jedynym polskim muzykiem).

Bilety:

* do dnia 26.04.2019 - 45 pln 
* od dnia 27.04.2019 - 60 pln

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html