Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcia aktorów ze spektaklu.

Spektakl gościnny - Aleja Zasłużonych - UWAGA ZMIANA TERMINU!

2021-12-01 ( środa )
17:30
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl "Aleja zasłużonych", zaplanowany na 1 grudnia 2021r. o godzinie 17:30 i 20:30 w Auli Artis w Poznaniu zostaje przeniesiony na 16 marca 2022r.

Godziny i miejsce prezentacji pozostają bez zmian.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie ma konieczności ich wymiany. Indywidualny kod każdego biletu zakupionego przed 1 grudnia 2021r. będzie aktywny 16.03.2022r.

Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu biletów drogą elektroniczną należy kierować do miejsca zakupu biletów do dnia 2.12.2021. W późniejszym czasie, zwroty nie będą honorowane.

Bilety zakupione w CIKu (Centrum Informacji Kulturalnej) będą zwracane do 15.12.2021 - prosimy udać się bezpośrednio do kas CIKu przy F. Ratajczaka 44 w Poznaniu.
CIK jest czynny: pn.-pt. 10:00-18:00; sobota 10:00-17:00; niedziele i święta nieczynne. W późniejszym czasie, zwroty nie będą honorowane.

_

Na zaproszenie Agencji GRUV ART
ALEJA ZASŁUŻONYCH Jarosław Mikołajewski
Reżyseria: Krystyna Janda

Obsada:
Ona - Krystyna Janda
Mąż - Olgierd Łukaszewicz
Matka - Emilia Krakowska
Urzędniczka Ministerstwa Kultury - Dorota Landowska

Po wielu latach pracy twórczej, zanurzenia w świecie słów, idei, wzniosłych myśli, po latach życia w środowisku literackim, pisarka orientuje się, że kiedy umrze, jej mąż nie będzie miał za co jej pochować...
Opowieść o człowieku samym wobec siebie, wobec bliskich i obcych, wobec urzędnika, urzędniczki, matki, męża. Ale także opowieść o tych innych wobec poetki. Wszystko w ramach niezwykłej sytuacji-próby, którą bohaterka wymyśla ze skrajnej bezsilności i na którą sama siebie okrutnie wystawia.
Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów Jarosława Mikołajewskiego pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub - jak kto woli - rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji. Życiowe rozliczenie artystki? A może rozliczenie każdego, kto przez całe życie kultywuje marzenia, a w finale musi się zderzyć z twardą egzystencją?
"Proszę - zaznacza Jarosław Mikołajewski - nie doszukiwać się w tej historii moich własnych doświadczeń. Pozlepiałem bohaterkę z różnych postaci, także z siebie, lecz - jak to się mówi - podobieństwo do świata rzeczywistego jest złudne".
UWAGA: W spektaklu padają niecenzuralne słowa.

Fragmenty recenzji:
Krystyna Janda w sztuce "Aleja Zasłużonych" jest jak brzytwa. Mocny tekst Jarosława Mikołajewskiego daje wybitnej aktorce pole do popisu. W efekcie powstała jedna z najlepszych ról Jandy w historii prowadzonych przez jej fundację teatrów i przedstawienie, obok którego nie można przejść obojętnie. / Jakub Panek, www.gwiazdy.wp.pl, 27 września 2021
Czas trwania: 90 minut, bez przerwy
Fot. Robert Jaworski
Producent spektaklu: Teatr Polonia
Organizator Poznańskiej Premiery: GRUV ART

Bilety w cenach 90, 120, 140 i 150 zł (w zależności od miejsca).

Bilety dostępne w: