Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu członkowie zespołu.

Ritmo afinado - UWAGA! KONCERT PRZEŁOŻONY!

2021-12-01 ( środa )
19:00
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, Poznań

Koncert przełożony na 16.02.2022r.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Zespół zaprezentuje włoską muzykę w unikatowej aranżacji bossa nova i jazz. Repertuar to zarówno znane włoskie przeboje (np. "Che Sara'" czy "Parole Parole"), jak również bardzo subtelne, ale pełne rytmu mniej znane piosenki m.in. Sergio Cammariere, a także własne kompozycje. Ten wyjątkowy włosko-polsko-latynoamerykański projekt wprowadzi Was w klimat łagodnych, przyjemnych dźwięków i barw muzycznych. Będzie to nastrojowa mieszanka nacechowana intelektem i zmysłowością.

Francesco Chiarini - lider zespołu, włoski kompozytor, gitarzysta i wokalista: "Jestem przekonany, że bycie muzykiem - twórca i wykonawcą to coś więcej niż tylko zawód. To umiejętność wzbudzania emocji u słuchaczy, wykorzystując do to tego własne uczucia i pasję do muzyki. Na nasze koncerty przychodzą ci, którzy lubią włoskie przeboje, ale jednocześnie szukają czegoś więcej niż tylko gotowy lekkostrawny produkt."

Na jazzowym albumie "Sea of Istria" zespół ritmo afinado prezentuje ciepłe południowe rytmy, zarówno w wersji instrumentalnej, jak i zbliżonej do poezji śpiewanej. Francesco tak mówi o płycie: "Morze Istrii jest miejscem, gdzie odnajduję swoją inspirację i spokój, to niejako moje sekretne źródło marzeń do ładowania baterii, którymi teraz chciałbym się podzielić ze światem."

  • Francesco Chiarini - gitara klasyczna, wokal, 
  • Damian Marat - trąbka, 
  • Pancho Campos - instrumenty perkusyjne, 
  • Lucas Jerzykowski - gitara basowa

Bilety:60 zł - pierwsza tura, 70 zł - druga tura.

_
opr.sw opr.lt

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/