Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat z informacjami o wydarzeniu, pomarańczowe tło. Po prawej dwa zdjęcia Ralpha Kaminskiego.

Ralph Kaminski - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-10-26 ( wtorek )
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Gośćmi najbliższego spotkania w ramach cyklu Premiera online będą Ralph Kaminski oraz członkowie zespołu, z którymi współpracował przy najnowszym albumie "Kora": Wiktoria Bialic, Paweł Izdebski, Wawrzyniec Topa, Michał Pepol, Bartek Wąsik.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Ralph Kaminski po raz kolejny zaskakuje, ujawniając swoje nowe oblicze. Tym razem wziął na warsztat ponadczasową twórczość grupy Maanam i Kory. Dla artysty nowe wydawnictwo pt. "Kora" to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości, a utwory zespołu Maanam i Kory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.

Wybór piosenek, które znalazły się na płycie, nie jest przypadkowy. Są one ilustracją autorskiego spektaklu Ralpha, którego premiera odbyła się w czerwcu br. podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, takie jak "Wyjątkowo zimny maj" czy "Po prostu bądź", ale również piosenki mniej znane. 

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empik.com. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom