Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie członków zespołu.

#335 BADA, Fȧgelle - koncert

2021-10-26 ( wtorek )
20:00
Pawilon - Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań

BADA (SE)
Szwedzki kolektyw noisowo, psychodeliczno rockowy nie stroniący od wolnej improwizacji.
Dźwięki BADA pochodzą ze skrajnie różnych kierunków: dronowe krajobrazy, dysonanse organów piszczałkowych, plemienne rytmy, mgliste, mroczne gitary i głęboki, zniekształcony bas.
To z tych różnorodnych źródeł proces kreatywności nieustannie ewoluuje.
Tylko kilka śladów BADA jest dostępnych w internecie, dlatego jedynym sposobem na dotarcie do ich muzyki jest doświadczenie jej na żywo gdzie głośność instrumentów będzie na tyle wysoka, aby dźwięki rezonowały w waszych ciałach - akt, który łączy niezbędną więź między muzyką a światami fizycznymi.
BADA jest złowrogim stworzeniem Anny Von Hausswolff, Hannesa Nilssona, Davida Sabela, Filipa Neymana i Gianluca Grasselli. Zaprezentują swój nowy album podczas tegorocznej trasy koncertowej.
Anna spędziła większość czasu od wydania swoich ostatnich albumów "The Miraculous" i "Dead Magic", podróżując po świecie i grając specjalne pokazy w bardzo wyjątkowych okolicznościach: m.in. Lincoln Cathedral lub Montreux Jazz Festival, otwarcie dla Nicka Cave'a & Bad Seeds, wspólne trasy koncertowe ze Swans i Sunn O))), a także własne trasy koncertowe, w tym po Chinach.
Udziela się również w Royal Swedish Opera House, wystąpiła podczas bankietu nagrody Nobla, oraz w utworze Koad Yanna Tiersena.
Fågelle (SE)
Pochodzi ze Szwecji, tworzy muzykę, w której noisowe warstwy przeplatają się z popowymi melodiami. Używając efektów gitarowych, syntezatorów i samplera zanurza się w dźwiękach, eksperymentuje, używa poezji, aby stworzyć fascynującą piosenkę gdzieś między sound artem a popem. Jej świat dźwiękowy nie jest niczym ograniczony. Znajdziemy tu nagrania terenowe moskiewskiego metra, krzykliwe partie gitary i posępne dźwięki syntezatorów.

_

Bilety w cenie 40 i 50 zł (ulgowy/normalny).

Bilety dostępne w: