Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Czarno białe zdjęcie kobiety, która odwraca się w stronę kamery.

Porannik książkowy, spotkanie autorskie, spotkanie ONLINE

2021-10-05 ( wtorek )
10:00
Online

"Język, to dzikie mięso" - pisał Ryszard Krynicki i wie o tym na pewno Dorota Masłowska, która będzie gościem Porannika książkowego. Począwszy od głośnego debiutu - "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", przez utwory sceniczne wystawiane na deskach teatrów i adaptowane filmowo po felietony przybierające formę barwnych stand-upów - w tych wszystkich formach autorka dała się poznać jako niezrównana podsłuchiwaczka codzienności. Czerpiąc garściami z języka popkultury, mediów i ulicy, demaskując stereotypy, tworzy ironiczny i zaczepny zapis współczesności.

Dorota Masłowska ur. 1983, pisarka, autorka głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike "Pawia Królowej". Autorka wystawianych na całym świecie dramatów "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" i "Między nami dobrze jest", za który dostała Nagrodę MKiDN. W 2018 ukazała się jej powieść "Inni ludzie",
w 2019 spektakl na jej podstawie w warszawskim Teatrze Rozmaitości, w marcu wejdzie do kin film w reżyserii Aleksandry Terpińskiej pod tym samym tytułem. Zimą tego roku w warszawskim Teatrze Studio wystawiona zostanie jej nowa sztuka "Bowie w Warszawie". Laureatka Samuel-Bogumił Linde Preis 2020. Felietonistka Dwutygodnika i "Tygodnika Powszechnego", prowadzi audycję w Radiu Newonce. Mieszka w Warszawie.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na bibliotecznym Facebooku. Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach.

Zobacz www.bracz.edu.pl/event/porannik-ksiazkowy-spotkanie-z-dorota-maslowska/