Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu artysta śpiewający na scenie na tle czerwono białych świateł.

Grunge Night: Łukasz Drapała & Chevy oraz Man In The Box

2021-10-01 ( piątek )
20:00
Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8

ŁUKASZ DRAPAŁA & CHEVY

Zespół powstał w 2017 roku w Szczecinie z inicjatywy wokalisty Łukasza Drapały i gitarzysty Tomka Jóźwiaka, którzy są również autorami wszystkich kompozycji. Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Pol'and'Rock Festival, Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Żagle 2021, Dolański Gróm, Bies Czad Blues, Wild Fest). W roku 2019 ukazał się ich debiutancki album pod tytułem "Potwory". W trakcie nagrywania płyty zespół współpracował m.in. ze Zbigniewem Hołdysem, Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem "Kasprolem" Kasprzykiem, Tomaszem "Zedem" Zalewskim, Andrzejem Karpem. Utwory takie jak "Król", "Homini", "Contra", "Nienawidzę", "Farbowane lisy" gościły na największych rockowych listach przebojów w Polsce (m.in. Turbo Top, Aferzasta, Parada Przebojów), przez wiele tygodni zajmując wysokie pozycje. Jednym z sukcesów grupy była nominacja numeru "Król" do przeboju roku 2017 Antyradia. Łukasz Drapała & Chevy zostali wybrani Zespołem Roku w plebiscycie Fabryki Zespołów, jednego z największych portali muzycznych w Polsce, a także laureatami wielu konkursów muzycznych.

MAN IN THE BOX

Man in the BOX jest pierwszym w Polsce zespołem grającym show muzyczny pod tytułem Tribute to grunge. Koncerty man in the BOX charakteryzują się perfekcyjnym wykonaniem muzycznym, kipiącą ze sceny energią oraz pełną pasji publicznością, chcąca spędzić wieczór przy muzyce swojej młodości. Man in the Box gra największe hity takich zespołów jak Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, oraz Alice in Chains, powstałe na początku lat 90-tych poprzedniego wieku w Seattle, pragną wskrzesić ówczesnego ducha alternatywnego rocka.

Ze względu na pandemię - bilety dostępne tylko w dzień koncertu, na bramce w lokalu przed imprezą i w trakcie, w cenie 35 zł.

opr.sw