Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu aktorka jako uśmiechnięta Pszczółka Maja trzymająca fioletowy kwiatek. Za nią wielobarwne tło we wzory roślinne.

Zamkowe Lato dla Dzieci: "Pszczółka Maja" - spektakl Teatru Fabryka Kultury dla widzów od 6 lat

2021-07-27 ( wtorek )
11:00
CK Zamek, Dziedziniec Zamkowy, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"Pszczółka Maja" to bajka o bohaterstwie, wewnętrznej sile i odwadze oraz różnorodności, jaką niesie ze sobą świat. Znajdziemy się na pięknej, zielonej polanie. Zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadzi nas w atmosferę, którą będzie żyła polana od samego rana.

Otóż tego dnia ma się narodzić Pszczółka Maja, a także Gucio. Rozpoczną się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch Pszczółek. Pani Kwiatkowa przygotuje ciasto zrobione z kwiatów, a Konik Polny zabierze się za pranie, które nie będzie prostą czynnością do wykonania. W jego pralce znajdzie się niemal wszystko - zegarek, najdłuższa skarpeta na świecie, czajnik, widelec, a nawet - nieco przybrudzone - własne serce!

Zobaczymy też potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami. W końcu oczekiwane Pszczółki przyjdą na świat. Wraz z nimi będziemy dowiadywać się o tajemnicach skrywanych przez polanę. Poznamy jej mieszkańców. Dowiemy się, czego nie lubią kwiaty i jak śpiewają Motyle. Nauczymy się także, jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna, kolorowa i pragnie, by ją szanowano.

reżyseria: Anna Leśniak
scenografia i kostiumy: Teatr Strefa Kultury
muzyka: Mateusz Trembaczowski
występują: Anna Leśniak, Anna Stępień, Tomasz Madej

Bilet: 15 zł.

Dla każdej osoby posiadającej Kartę Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina): 10 zł.

Spektakl również dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Zobacz ckzamek.pl