Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat ze zdjęciem odtwórców głównych ról: Zofia Nowakowska i Jan Traczyk, w tle samolot wojskowy.

Musical "Piloci" na DVD i Blu-ray - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-09-23 ( środa )
18:30-19:30
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu #premieraonline, którego gośćmi będą: autor libretta i reżyser musicalu Wojciech Kępczyński, a także odtwórcy głównych ról: Zofia Nowakowska i Jan Traczyk. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Okazję stanowi premiera musicalu "Piloci" na DVD i Blu-ray. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Musical "Piloci", którego autorami są Wojciech Kępczyński (libretto), Michał Wojnarowski (teksty piosenek) oraz Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz (muzyka), miał prapremierę w Teatrze Muzycznym ROMA 7 października 2017 roku. Został doskonale przyjęty przez publiczność i krytykę. W ciągu dwóch sezonów odbyło się 427 spektakli, które łącznie obejrzało ponad 427 000 widzów. Ostatnie przedstawienie odbyło się 16 czerwca 2019 roku. W 2017 roku musical został nominowany do Bestsellerów Empiku w kategorii "Wydarzenie Roku".

"Piloci" to pasjonująca opowieść o wielkiej miłości Niny, aktorki i piosenkarki, wschodzącej gwiazdy kabaretów Warszawy lat trzydziestych XX wieku i Jana, polskiego pilota wojskowego. Tłem ich uczucia staje się II wojna światowa i Bitwa o Anglię, w której biorą udział polscy lotnicy. Dziejowa zawierucha zmusza bohaterów do dokonywania trudnych wyborów.

Zobacz www.facebook.com/events/327948418309533/