Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie artystki, czarny i biały napis na szarym tle

Mery Spolsky: Bigotka Tour

2019-12-01 ( niedziela )
19:00-22:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

KONCERT WYPRZEDANY!

Mery Spolsky rusza w trasę promującą jej drugi album "Dekalog Spolsky", który ukazuje się 27 września.

Gość trasy: RAT KRU

O płycie "Dekalog Spolsky":
"Dekalog Spolsky" to dziesięć zasad Mery Spolsky przedstawionych w dziesięciu piosenkach. Zawiera rady, jak pozbyć się codziennych trosk, jak zacząć kochać swoje uda, jak dbać o własną głowę oraz co robić, gdy instagram wkurza. Album tłumaczy również, czemu cieliste rajstopy są już niemodne i działa w myśl zasady, że przeklinać trzeba kulturalnie. Tematy miłosne schodzą na dalszy plan, bo Mery znudziła się już panem, którego na pierwszej płycie "miło było poznać". Dziesięć przykazań spolsky uczy, że "nie mówi się drugiej osobie źle", a wszystkim smutnym myślom warto pokazać "faka" lub zamienić je w "Technosmutek". Zamiast myśleć o byłych, lepiej zjeść ciastko, a ulubione ciastko Mery to "Bigotka", bo "zemsta jest słodka jak bigotka".

MERY SPOLSKY:
Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko, co robi, miało etykietkę "spolsky" - projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Od debiutanckiego albumu towarzyszy jej "krzyż spolsky", który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są "pasky", bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze.
Mery ma na swoim koncie kilkadziesiąt klubowych koncertów oraz występy na najważniejszych przeglądach i festiwalach w Polsce. FMT w Szczecinie, Targi Muzyczne CJG w Warszawie, Spring Break w Poznaniu, Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Late Summer Festival, United Islands of Prague, Olsztyn Green Festival, Białystok New Pop Festival, CoJestGrane24 Festival, Męskie Granie, Women's Voices czy jako support IMANY - to tylko niektóre ze scen, które Mery zdobyła szturmem.
Artystka nie wyobraża sobie koncertu bez osobistego spotkania z fanami - uwielbia rozmawiać ze swoimi słuchaczami, którzy coraz częściej pojawiają się na koncertach w charakterystycznych strojach w "pasky".

RAT KRU:
Zagubione ogniwo polskiej muzyki poruszające się na pograniczu elektroniki i rapu. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Fest Festival, Naturalnie Mazury Festiwal) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).
Ich pierwsza płyta RAT łączy dub, hip-hop i elektronikę.

Bilety 35/45 zł.

Zobacz bluenote.poznan.pl/