
Dzień Bajki i Baśni
Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji oraz Grupa Literyczna Na Krechę zapraszają dzieci na Dzień Bajki i Baśni do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
W programie:
- przedstawienie Teatru Małeke pt. "Kamieniarz" - baśń chińska przedstawiona za pomocą Kamishibai (sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji),
- czytanie bajek,
- wystąpienie bajarza Łukasza Bernady, który opowie kilka baśni regionalnych, między innymi o Dzikim Strzelcu, o ukrytych skarbach oraz o tym jak mieszkańcy Chojna przestraszyli się kota,
- warsztaty bajki i wiersza z poetką dziecięcą Aldoną Latosik - dzieci same stworzą opowieść i ułożą w rymowane wersy.
Na młodych widzów czekają liczne atrakcje (konkursy, zabawy) i nagrody rzeczowe. Będzie można wygrać zabawkę z Big Shop, wizytę w sali zabaw Eldorado Kids, bony do wykorzystania na zajęcia dla dzieci w Zamkova Studio Rozwoju czy kupon na mini sesję zdjęciową w Anna Węcel Photography.
Zajęcia są nieodpłatne. Organizatorzy proszą jedynie o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres fundacji biuro@kulturaiedukacja.pl (ograniczona liczba miejsc) - w tytule należy wpisać "Dzień Bajki i Baśni".
Dzień Bajki i Baśni dedykowany jest dzieciom od 4 do 12 roku życia, ale chętnie widziane będą dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami.