Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tło plakau jest białe, znajduje się na nim po lewej stronie serce w kolorach różowym, żółtym oraz niebieskim, na prawo od serca jest niebieski napisa "POZnan w formie".

Festyn rodzinny "Poznań w formie" | MTP 29 lipca

2023-07-29 ( sobota )
Międzynarodowe Targi Poznańskie, Iglica - pawilon 11, Poznań

Przed nami wyjątkowa sobota na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 29 lipca przy Iglicy odbędzie się kolejny piknik "Poznań w formie", który towarzyszy startowi 80. Tour de Pologne.
Kolarze ruszą z sąsiedniego Placu Marka, a na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji oraz badania i porady medyczne!

"Poznań w formie" to cykl międzypokoleniowych pikników dla mieszkańców, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Po raz kolejny uczestnicy będą przekonywani jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i zachęcać do skorzystania z bezpłatnych badań oraz porad medycznych. Dbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich.
Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania przygotował przesiewowe badania wzroku, także u dzieci, mające na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia. Do tego edukację pod kątem korygowania wad widzenia, porady optyczne czy czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej.
Będą także badania dna oka pod kątem retinopatii cukrzycowej, badania słuchu, badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy oraz badania ostrości widzenia. Do tego pomiary składu ciała i porady żywieniowe.

29 lipca Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi naukę udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania z AED. Zaprezentuje też swój sprzęt i zorganizuje gry i zabawy dla dzieci.
Chętni będą także mogli oddać krew - tak szczególnie potrzebną w okresie letnim - w specjalnym ambulansie podstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Na scenie też będzie się działo Nie zabraknie także rodzinnej rozrywki. W programie występów na scenie w zabytkowej targowej Iglicy znajdzie się Teatr Animacji ze swoim przebojowym spektaklem "Misja Poznań". Ponadto mali widzowie zobaczą spektakl "Kraina Krasnoludków" w wykonaniu Agencji Artystycznej ArtBonsai oraz przedstawienie akrobatyczno-cyrkowe Grupy AbstrAct "Circus Show". Do wejścia do Iglicy zapraszać będą szczudlarze.
Na scenie tradycyjnie zaplanowano też zajęcia zumby dla najmłodszych, zabawy i animacje dla dzieci. Ponadto została rzygotowana strefa gier - w ping-ponga, piłkarzyki oraz badmintona.

Bezpieczeństwo i ekologia też są ważne Będzie z nami także Straż Miejska Miasta Poznania i Komenda Miejska Policji. Funkcjonariusze zaplanowali pogadanki oraz porady dotyczące bezpieczeństwa, szczególnie seniorów. Z kolei Wydział Gospodarki Komunalnej UM Poznania będzie zachęcał do bycia eko i prowadził warsztaty oraz uczył m.in. prawidłowej segregacji odpadów.

To już szósty piknik "Poznań w formie" to cykl prozdrowotnych, proekologicznych, międzypokoleniowych festynów poruszających tematykę zdrowego i bezpiecznego życia w mieście. Festyn na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 29 lipca potrwa od 11:00 do 16:00. Wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego przy ulicy Głogowskiej 10. Wydarzenie tym razem towarzyszy startowi 80. Wyścigu Tour de Pologne. Honorowy start kolarzy z sąsiedniego Placu Marka w samo południe, ale kibicować będzie można już od godziny 10. Warto sobie zarezerwować czas w sobotę i skorzystać z przygotowanych atrakcji!

Zobacz www.facebook.pl/PoznanwFormie