Kultura w Poznaniu

Kalendarium

""

Letnia Akademia Sztuki ART Camp to świetna alternatywa dla tradycyjnych półkolonii. W trakcie naszej wakacyjnej szkoły rysunku Twoje dziecko weźmie udział w cyklu pięciodniowych kursów, które przeprowadzą go przez 6 etapowy proces tworzenia i przybliżą do poznania ART KODU, który pozwoli mu zrozumieć podstawy, niezbędne do szybkiego rozwoju umiejętności samodzielnego tworzenia rysunków i kolorowych ilustracji.

  • Pozna "Filary rozwoju twórczej aktywności", czyli 5 reguł, które zapewnią mu harmonijny rozwój artystycznych pasji.
  • Oswoi "Artystyczne abecadło" i nauczy się właściwie wykorzystywać 12 elementów sztuk plastycznych, by móc samodzielnie tworzyć niezwykłe ilustracje.
  • Rozgryzie "Kodeks 8 zasad artystycznych", które sprawią, że jego ilustracje będą przyciągały oko i uwagę odbiorcy.
  • Odkryje klucz do mistrzostwa i pozna 8 taktyk, które poprowadzą go do rozwoju mistrzowskich umiejętności rysunkowych i malarskich.
  • Otrzyma twórczy kompas, który wraz z art mapą poprowadzi go przez etapy procesu tworzenia różnych gatunków malarskich i rysunkowych, takich jak malownicze pejzaże z kolorowymi kwiatami, bujnymi krzewami i rozłożystymi drzewami, monumentalne zamczyska i budowle, starodawne powozy, portrety ludzi i zwierząt.
  • Ujarzmi efekt woow i pozna arkana wybranych techniki sztuk plastycznych, takich jak ołówek, węgiel, akwarela, pastele suche i olejne, akryl i inne, które zachwycą odbiorców kompozycją, kolorem, teksturą oraz grą światła i cienia.

Ponadto pozna najczęściej popełniane błędy przez początkujących rysowników i dowie się, jak ich unikać.

Cała wiedza podana w łatwy i dostosowany do wieku dziecka sposób tak, aby mogło uwolnić twórczy potencjał i tworzyć niezwykłe ilustracje.

Terminy:
I termin: 03-07.07.2023 godzina 08:00-17:00
II termin: 17.07-21.07.2023 godzina 08:00-17:00
III termin: 28.08-01.09.2023 godzina 08:00-17:00

Wiek uczestników: 8-14 lat

Zobacz www.malowanakuznia.pl/letnia-akademia-artcamp/