Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Mężczyzna z bujną brodą i włosami w czerwonym kapeluszu i kamizelce mówi do kobiety trzymającej konewkę. Oboje stoją wśród scenicznych dekoracji kwietnych. Za nimi księżyc.

Spektakl "Zakochany Obłok" - Teatr Asz.Teatr

2023-07-05 ( środa )
boisko, ul. Staszowska 27-27A, Poznań

Spektakl przenosi nas w baśniowy orientalny świat z udziałem Derwisza, Aiszy i Kara Sejfiego, zwanego Czarniawcem.

Wszystko dzieje się pośród kwiatów, zwierząt i żywiołów. Derwisz gra na flecie, a melo­dia fletu stwarza świat - drzewa, gwiazdy, rodzi kwiaty. Nag­le z fletu wyskakuje Czarniawiec - Fałsz. Muzyka Derwisza słabnie, ale tworzy jeszcze postać Dobrej Aiszy i Obłoku. Obłok przepływa nad ogrodem Aiszy i czyni wszystko by była szczęśliwa, a ogród przemienia w najpiękniejsze miejsce na świecie. Fałsz korzystając z pomocy Chwastu - Żmii zaczyna niszczyć świat, który barwny, piękny i wesoły wyrastał do wtóru gry na flecie. Teraz rozpoczyna się walka Dobra ze Złem, Życia i Śmierci. Dobro wyraża Aisza, muzyka, kwiaty, miłość jaką darzy ją Obłok.

Zło to pieniądze, Fałsz i zniszcze­nie. Zmagania kończą się, jak w baśni przystało, zwycięst­wem Dobra i Życia nad Złem i Zagładą.

Cenę najwyższą płaci Obłok, rozpływając się w desz­czową chmurę i ratując w ten sposób usychający za sprawą Fał­szu i Żmii ogród marzeń Aiszy.

Spektakl otoczony turecką muzyką, kostiumami i dekoracjami inspirowanymi orientalną kulturą.

Czas trwania: 45 minut

Spektakl dla dzieci od 3 r.ż.