Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie.

Wystawa - Rozbudowa kolekcji - pokaz nabytków Muzeum Sztuk Użytkowych - Precjoza

19.04 – 12.01.2025
10:00

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu jest jedyną instytucją muzealną w Polsce gromadzącą i prezentującą tylko sztukę użytkową. Chcąc utrzymać unikatowy charakter zbioru i ekspozycji, dbamy o wszechstronny rozwój kolekcji pozyskując do niej nowe obiekty.

Pod koniec 2023 roku, dzięki dotacji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zrealizowaliśmy spektakularne zakupy. To siedemnaście najwyższej klasy obiektów rzemiosła artystycznego: wspaniałe srebrne puchary i kufle, cudowna porcelana i piękny cesarski zegarek.

Precjoza będzie można obejrzeć w Sali Spotkań MSU do 12 stycznia 2025, a potem zajmą należne im miejsce na stałej ekspozycji. Pokaz jest częścią cyklu "A jednak Królewski!" promującego wiedzę o znaczeniu Zamku Królewskiego w Poznaniu dla dziejów Polski. W ramach cyklu odbyło się spotkanie prezentujące wyniki najnowszych badań archeologicznych prowadzonych na wzgórzu zamkowym oraz promocja książki "Dzieje zamku na Wzgórzu Przemysła w średniowieczu" autorstwa prof. Tomasza Jasińskiego. Przed nami premiera filmu dokumentalnego pt. "Zamek Królewski w stołecznym mieście w Poznaniu."

Wstęp w ramach zakupu standardowego biletu do muzeum:

  • bilet normalny 20 zł;
  • bilet ulgowy 13 zł;
  • bilet dla dzieci i młodzieży uczącej się 7-26 1 zł;
  • bilet dla dzieci poniżej 6 r.ż - bezpłatny
  • wtorki - wstęp bezpłatny

__________

Godziny otwarcia Muzeum Narodowego w Poznaniu i oddziałów w dniach 1-3 maja

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 i 3 maja Galeria Malarstwa i Rzeźby oraz wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Poznaniu będą czynne jak w niedzielę, tj w godz. 10:00-17:00 w oddziałach w Poznaniu. 2 maja Galeria Malarstwa i Rzeźby oraz wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Poznaniu są czynne w standardowych godzinach otwarcia (czwartek) 10:00-18:00.