Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Spektakl Opowieść Wigilijna (Teatr Avatar)

2023-12-17 ( niedziela )
Aula Artis, (Collegium Da Vinci), ul. Kutrzeby 10, Poznań

Prawdopodobnie nie ma osoby, która by nie znała ogólnej fabuły "Opowieści Wigilijnej" Charlesa Dickensa. Jednak nasza historia nie tylko zaprezentuje klasykę literatury w widowiskowej formie, ale pozwoli także wielopokoleniowej widowni posmakować odrobiny nostalgii swojej młodości.

Spektakl opowiadany jest za pomocą przepięknych baśniowych choreografii w scenach, które legendarny skąpiec i malkontent - Ebenezer Scrooge - będzie musiał przeżyć, aby dotrzeć do wrażliwca, którego w sobie skrywał od tak dawna. Trzy Duchy: przeszłej, obecnej i przyszłej Wigilii oczarowują, bawią i przypominają Ebenezerowi, jak dużo szczęścia potrafią dawać rodzina i przyjaciele; i jaką pułapką jest wieczne dążenie do coraz większego bogactwa.

Muzyka towarzyszy tutaj każdej scenie, przenosząc widza w odpowiednie czasy. Będzie można usłyszeć zarówno świąteczne evergreeny, jak również zapomniane skarby muzyki jazzowej, bluesowej czy soulowej. Bogactwo dźwięków, razem z olśniewającą choreografią zatopioną we wspaniałej grze świateł zabiorą Państwa w daleką podróż do krainy świątecznej baśni

Reżyseria i adaptacja muzyczna:
Kamil Przyboś

Obsada:
Zespół Teatru Avatar

Czas trwania 1h 15min (bez przerwy)
Spektakl przeznaczony dla widzów od 6 roku życia

Bilety dostępne on-line w cenie 60 zł (ulgowy) i 70 zł (normalny).

Bilety dostępne w:

Plakat