Kultura w Poznaniu

Kalendarium

na niebieskim tle białe litery tytułu i autorów spektaklu

Spektakl baletowy Królowa Śniegu

2023-12-17 ( niedziela )
Teatr Wielki, ul. Fredry 9, Poznań

Ostry fragment stłuczonego zwierciadła, który subtelnie mieni się w słońcu, odbiera blask oczu Kajowi. Niepozorna szklana drobinka zamienia chłopca w bezduszną i pełną złości osobę. Jedyne co go zachwyca to Królowa Śniegu - piękna, zimna, niedostępna - tak inna od wszystkich, których znał do tej pory. Jak uratować Kaja? Czy jego przyjaciółka, urocza i dobra Gerda, znajdzie w sobie dość odwagi, by dotrzeć do lodowego królestwa i uwolnić chłopca? Jaką drogę należy pokonać, by poznać siebie?

Z wielu baśniowych opowieści Jana Christiana Andersena "Królowa Śniegu" jest tą, którą doskonale można przełożyć na język tańca. Lustrzane odbicia, lodowe przestrzenie, skrzące się płatki śniegu sprawiają, że kroki bohaterów są niepewne, a każdy z nich szuka swojego ruchu i rytmu. Stąpa lekko, niepewnie, bądź doskonale wie, jak się poruszać w migotliwym świecie.

Wśród nieoczywistych, mamiących nasze zmysły przestrzeni, Robert Bondara - choreograf spektaklu - opowiada historię o zagubieniu i odwadze, o poszukiwaniu i rezygnacji, o dorastaniu i stracie, o różnorodności. Na wiele sposobów można snuć baśń o Kaju, który uległ złudzeniu.

Teatr zaprasza na spektakl Widzów / Widzki od 7 lat.

materiały Teatru Wielkiego

Bilety w cenie 10-150 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.opera.poznan.pl