Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat promujący wydarzenie.

Spaghetti Poloneze - włoskie show w polskim wydaniu - UWAGA! ZMIANA TERMINU NA 9.03.2024 R.!!

2023-12-01 ( piątek )
Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

Spektakl został przełożony na 9 marca 2024. Odbędą się dwa spektakle - o godzinie 17:00 i 19:30

"Felicita", "Mambo Italiano", "Volare" i inne klasyczne włoskie przeboje, okraszone dowcipnymi komentarzami i anegdotami Moniki Mariotti to jedna z naszych najlepszych propozycji na spędzenie doskonałego wieczoru.

Polacy kochają włoskie przeboje. Za każdym razem potwierdza to żywiołowa reakcja widzów w czasie spektaklu "Spaghetti Poloneze", przygotowanego przez Monikę Mariotti - włoską aktorkę i piosenkarkę o polskich korzeniach. "Felicita", "Mambo Italiano" czy "Volare" okraszone są dowcipnym komentarzem artystki, przybliżającym kulturowe kontrasty i żartami dotyczącymi relacji damsko-męskich czy stereotypów. Mariotti towarzyszy zespół muzyków (na czele z Michałem Lamżą - kierownikiem muzycznym), co wraz z żywiołowością aktorki tworzy atmosferę możliwą do uzyskania tylko na koncertach.

Gdy do walorów aktorskich i muzycznych dodamy jeszcze barwną scenografię Kamil Sosnowskiej i Magdaleny Niezgody oraz dopracowane kreacje Tomasza Jacykowa, otrzymamy rozrywkę najwyższych lotów, idealną na rodzinne wyjście do teatru czy na rozpoczęcie romantycznego spotkania we dwoje.

Premiera spektaklu "Spaghetti Poloneze" odbyła się podczas 4. edycji międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe - jedynej europejskiej odsłony największego na świecie festiwalu monodramu, który narodził się w Nowym Jorku.

AUTORZY

  • Reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot
  • Kostiumy: Tomasz Jacyków
  • Choreografia: Paweł Kamiński

Obsada: Monika Mariotti

Michał Lamża fortepian

Igor Spolski gitara

Wojciech Piotr Gumiński kontrabas

Szymon Linette - perkusja

Bilet: 100zł parter, 90zł balkon 

akt.sw

Bilety dostępne w: