Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artysty.

Koncert Randy Brecker & Ada Rovatti

2023-12-01 ( piątek )
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79, Poznań

Siedmiokrotny laureat Grammy, wybitny trębacz i kompozytor Randy Brecker wystąpi w towarzystwie Ady Rovatti oraz doskonałego słowackiego AMC trio z Samuelem Marinčákiem.

Randy Brecker - legendarny trębacz i kompozytor, kształtuje brzmienia jazzu, R&B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów i koncertował z najwybitniejszymi muzykami świata: Jamesem Taylorem, Stevie Wonderem, Brucem Springsteenem, Frankiem Sinatrą, Frankiem Zappą oraz z zespołami Parliament i Funkadelic. Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat & Tears "Child Is Father to the Man".

W roku 1975 Randy wraz ze swoim bratem założył zespół - Brecker Brothers Band i bardzo szybko wydali fenomenalnie przyjęty debiutancki album "The Brecker Bros". Muzyka braci znacząco wpływała na kształt muzyki fusion. Dokładnie dziesięć lat od zawieszenia działalności zespołu, Randy i Michael powrócili z potrójnie nominowanym do Grammy albumem "The Return of the Brecker Brothers". Kolejny krążek "Out of the Loop" był już podwójnym zwycięzcą nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Współczesny Album Jazzowy oraz Najlepsza Kompozycja Instrumentalna (za utwór "African Skies"). W solowej karierze, pierwsze Grammy przypadło Randy'emu w 1997 roku, za album "Into The Sun". Amerykański trębacz jest siedmiokrotnym laureatem tej prestiżowej nagrody.

Breckerowi towarzyszyć będzie AMC trio - znane w Europie, słowackie trio, prezentujące wszechstronny, jazzowy repertuar. AMC trio w swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji.

Skład:

  • Randy Brecker (trąbka)
  • Ada Rovatti Brecker (saksofon)
  • Samuel Marinčák (gitara)AMC TRIO
  • Peter Adamkovič (fortepian)
  • Martin Marinčák (kontrabas)
  • Stanislav Cvanciger (perkusja)

Bilety w cenach: 99 zł (miejsce stojące), 159 zł (miejsce siedzące)

Koncert dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Bilety dostępne w: