Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęcie hiszpańskie schody przy Al. Marcinkowskiego.

Spacer z poetami w ramach festiwalu Poznań Poetów

20.05.2023
15:00

Spacer rozpocznie się przy synagodze na skwerze Rabina Akiwy Egera, a kolejne przystanki zaplanowano na urokliwym podwórku z "hiszpańskimi schodami" oraz w przestrzeni Centrum Kultury Zamek.

Jarosław Iwaszkiewicz ważny dla siebie i poezji wiersz napisał czekając na naprawę auta w obskurnym warsztacie na Garbarach, w pobliżu kamienicy w której mieszkał Ryszard Danecki, bard Garbar i Barbar, Mickiewicz i Słowacki swoje kwatery w Poznaniu wybierali po przeciwnych stronach Starego Miasta. A dla współczesnych poetów Poznań też jest ważny, zapisany nie tylko na kartach życiorysu ale także stronach tomików. Ryszard Krynicki, Roman Chojnacki, Szczepan Kopyt, Joanna Roszak, Zofia Grabowska - Andrijew i Edward Pasewicz, czytać będą swoje wiersze, być może te wcześniej zaplanowane albo spontanicznie wybrane podczas przechadzki, oddające ducha miejsca.

Spacer z poetami, sobota 20 maja, godz. 15:00, start Synagoga przy ul. Wronieckiej, zakończenie w Centrum Kultury Zamek. Trasa liczy około 2 km, czas trwania około 1,5 godz.

opr.sw