Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grafika przedstawia logo Kina bez barier na białym tle i kadr z filmu w okręgu. Kadr przedstawia kobietę z chłopcem, którzy siedzą na schodach. Poniżej duży czarny tytuł "Bezmiar" pomiędzy rzędami zielonych kropek.

Wyjątkowo osobista filmowa podróż w głąb siebie z olśniewającą rolą Penélope Cruz.
Rzym, lata 70. Rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem.
Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Język: włoski z polską audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Czwartkowy seans dodatkowo z tłumaczeniem na polski język migowy.

BEZMIAR, reż. Emanuele Crialese, Włochy, Francja 2022, 97'

bilety: 5 zł

Zobacz ckzamek.pl