Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo rezerwatu archeologicznego genius loci.

Wystawa czasowa - Kościół MNP - perła gotyku...

24.03 – 31.12.2023

Kościół MNP - perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej.

Wystawa opowiada o najstarszym poznańskim kościele, jego burzliwej historii, unikatowej architekturze, o miejscach, które widać na pierwszy rzut oka i o tych na co dzień niedostępnych. Kościół Najświętszej Marii Panny to rzadki okaz zachowanej niemal bez późniejszych ingerencji budowli gotyckiej wybudowany przez jednego z najwybitniejszych budowniczych średniowiecza lub jego następców. Pomimo różnych komplikacji, powstałych najpewniej jeszcze w czasie budowy, przetrwał najazdy wrogich armii, niechęć urzędników i katastrofę budowlaną, aby po dziś dzień zachwycać swoją ciekawą bryłą. Po zakończeniu prac konserwatorskich kościół został udostępniony i można go odwiedzać w tygodniu (oprócz poniedziałków) w godzinach pracy Rezerwatu Archeologicznego Genius loci (10:00-16:00) i w weekendy. Wstęp do kościoła jest bezpłatny.

Wystawa "Kościół NMP. Perła gotyku na poznańskiej wyspie katedralnej" jest częścią projektu "Oblicza gotyku" finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego".

Więcej o wystawie na stronie Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci.

_______

Ekspozycja dostępna w tygodniu w godzinach pracy Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, po wcześniejszym umówieniu się: tel. 61 852 21 67 lub mail: rezerwat@muzarp.poznan.pl. W weekendy kościół otwarty w g. 10-13.

Wstęp wolny.