Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grafika w kolorach bieli i intensywnego niebieskiego. W tle czarne napisy-hasła, które przykrywają plamy w kolorze kobaltu. W dole grafiki widoczne logo Poznania Poetów, tytuł spotkania i nazwisko. Z lewej strony pojawia się ciemna postać.

Wystawa fotografii Macieja Kaczyńskiego: "Co do szczegółów, to niech się wypowiedzą specjaliści"

10.05 – 21.05.2023
10:00

Mocne składy. Kombinacje technik, taktyk, poetyk. Spotkania towarzyskie, konfrontacje liryczne, gry o najwyższą stawkę. Oprawa - zawsze pierwszoligowa.

20-letnia historia festiwalu Poznań Poetów (i Poetek) to setki spotkań, niezliczone rozmowy, dużo wzruszeń i sporo zabawy. Kilka wątków przewijało się przez wszystkie edycje PP, zwłaszcza refleksyjny (sesje, seminaria, debaty) oraz sportowy - stąd tytuł naszej wystawy pożyczony od Kazimierza Górskiego.

Pojedynki piłkarskie między poetami i krytykami o rację ostateczną to już klasyka. Ale inne dyscypliny też się zdarzały, np. turniej łuczniczy "W kwestii celności". Za każdym razem było gorąco! Maciej Kaczyński po mistrzowsku, z wielką uwagą utrwalił emocje tych lat. Prezentowane na wystawie fotografie to wybór z setek zdjęć: portretów, miejsc, sytuacji. Tak było. Tacy byliśmy.

Zobacz ckzamek.pl