Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat ze zdjęciem piosenkarki i okładką płyty w prawej części. W części lewej u góry białe napisy na pomarańczowym tle.

Roxie Węgiel - spotkanie z cyklu Premiera online

2023-04-18 ( wtorek )
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Premiera online, którego gościnią będzie Roxie Węgiel, rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Okazję stanowi premiera albumu "13+5". W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Długo wyczekiwany longplay od Roxie Węgiel składający się z 13 numerów ukazujących artystkę w całkowicie nowej odsłonie. Oprócz popowych numerów, z którymi artystka jest najbardziej kojarzona, na krążku usłyszymy również gatunki takie jakie rap, alt-pop, drill-pop czy slap house. Praca nad albumem trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Artystka porusza temat miłości, życia w show-biznesie, wiary. Płyta zawiera wiele symboli, a poszczególne numery łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł "13+5" również nie jest przypadkowy. 13 jest to wiek Roxie, w którym na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior, wkroczyła w świat show biznesu. 13 jest to liczba piosenek na płycie jak i ulubiona liczba samej artystki. 5 oznacza czas który upłynął od jej debiutu, co razem daje 18 - wiek artystki. Album został wyprodukowany przez ekipę Wolf House, za wydawnictwo odpowiada wytwórnia Unity Records.

Zobacz www.facebook.com/empikcom