Kultura w Poznaniu

Kalendarium

nowe poetu x ada rączka

2023-04-18 ( wtorek )
Przystanek Pireus, ul. Głogowska 35, Poznań

"zaczynamy od otwarcia bo próby zamknięcia kończyły się nieszczelnie odnalazłośmy tylne wyjścia spraszałośmy do siebie innych" Krawężnik, skóra, ogrodzenie, błona, ściana. Czy granice są konieczne? Czy to na nich musi opierać się rzeczywistość? Gdzie szukać alternatyw? Najnowszy tomik Ady Rączki "Chciałośmy" testuje świat bez granic, które okazują się nie być naturalnym stanem rzeczy. Podmiocie nigdy nie jest osobne, wciąż pozostaje w sieci relacji, które tylko czekają na swoje odkrycie.

Zaproszenie organizatora: "Wpadajcie 18 kwietnia (wtorek) do Przystanku Pireus na spotkanie poetyckie z Adą Rączką + OPEN MIC. Spotkajmy się o 18:00, aby wspólnie pobazgrać, pokleić i posłuchać super tekstów. Wymieńmy się skojarzeniami podczas warsztatu wokół wersów Ady"

Wydarzeniu matronuje magazyn Szajn. Grafika: Ilya Mejumayeu.

Realizacja we współpracy z Przystankiem Pireus - projektem finansowanym ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera #osesi

___________________________________________

Informacja osób organizujących: "kolektyw - studencki kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesują ich poetyckość w przestrzeni miejskiej, kategorie freeganizmu i queerowości. Ich działania skupiają się na tworzeniu inkluzywnej platformy wymiany myśli i doświadczeń. NIE dla: seksizmu, transfobii, homofobii, fatbofii etc."

Zobacz www.facebook.com/events/171047685805253