Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie przedstawia trio wykonujące bretońską muzykę taneczną, w składzie Annie Ebrel, Janick Martin i Erwan Hamon.

Fest noz z trio Hamon/Martin/Ebrel

2022-10-29 ( sobota )
19:00
Klub 2 Progi, al. Niepodległości 36

Kategoria: Teatr Muzyka

Jedni z najwybitniejszych instrumentalistów bretońskich grających muzykę taneczną, Erwan Hamon i Janick Martin już od blisko 30 lat podążają własną, oryginalną artystyczną drogą. Muzyczny świat, który stworzyli, łączy wirtuozerię z muzykalnością i wrażliwością, pozostawia jednak muzykom dużą swobodę, przy pełnym poszanowaniu charakteru muzyki tradycyjnej i przy zachowaniu właściwego jej transu. W 2016 roku duo zrealizowało projekt muzyczny z udziałem Państwowej Orkiestry Bretońskiej (Orchestre National de Bretagne) oraz jednej z ikon śpiewu bretońskiego, Annie Ebrel, o niezwykle czystym, mocnym i precyzyjnym głosie, współpracującą od lat z największymi muzykami sceny bretońskiej i nie tylko. Trio zaprezentuje repertuar taneczny z programu Fest Noz Symphonique, uzupełniając je kompozycjami autorskimi.

Fest-noz (z bret. zabawa nocna) to tradycyjna bretońska potańcówka, wpisana w 2012 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Na potańcówce z triem Hamon/Martin/Ebrel zatańczyć będzie można tańce poznane na warsztatach tanecznych. Organizatorzy serdecznie zapraszają zarówno osoby tańczące, jak i nietańczące!

Wystąpią:

  • Erwan Hamon - bombarda, drewniane flety poprzeczne
  • Janick Martin - akordeon diatoniczny
  • Annie Ebrel - śpiew

Bilety 30 zł. Sprzedaż: bilety24.pl, Dom Bretanii.

Wydarzenie w ramach XXIX Dni Bretanii. Przed fest-nozem można wziąć udział w warsztatach tańców bretońskich - prowadzenie Tomasz Kowalczyk. Odbędą się 29.10 (sobota) w godzinach 15:00 - 17:00 w Retro Dance Studio (ul. Wielka 19/4). Na warsztatach będzie można nauczyć się lub sobie przypomnieć podstawowe tańce bretońskie, w kręgu i korowodowe, z naciskiem na te, które będą grane na wieczornym fest nozie. Tomasz Kowalczyk to pasjonat Bretanii i jedyny dyplomowany nauczyciel tańców bretońskich w Polsce, inicjator i wieloletni animator ruchu bretońskiego w Polsce. Jest związany z Domem Bretanii niemal od jego początków w latach 90-tych. Wstęp na warsztaty jest wolny. Zapisy: elwira@dombretanii.org.pl

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej organizatora wydarzenia.

Zobacz dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/aktualny-program