Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Dwie brązowe kulki na bordowym nieregularnie ułożonym materiale.

Wystawa fotograficzna Marka Sobkiewicza - Lumen Sensibilitatem // Światło Czułość

19.08 – 21.09.2021
18:00

19 sierpnia br. o godz. 18.00 do Galerii WBPiCAK na wernisaż wystawy fotograficznej Marka Sobkiewicza - "Lumen Sensibilitatem // Światło Czułość". O twórczości Sobkiewicza tak pisze jeden z kuratorów wystawy - Robert Brzęcki: Wystawa "Lumen Sensabilitatem // Światło Czułość" jest próbą pokazania postawy i drogi artystycznej konińskiego fotografika Marka Sobkiewicza. Artysty w sposób wyjątkowo świadomego gramatyki medium, w którym się wyrażał. Kogoś kto starał się przekraczać granice fotogeniczności i odkrywać dla nas rzeczywistość niedostrzeganą.

Otwarta postawa i głęboki namysł stanowiły siłę tych działań, przy jednoczesnym postulacie nie popadania w banalizm wizualny, tak wyraźnie obecny, w powszechnej i dosadnej praktyce fotograficznej.

Marek Sobkiewicz ur. w 1989 w Koninie, zm. w 2017 w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Sztuka Rejestracji Obrazu gdzie obronił pracę "Wartość dokumentu fotograficznego w świecie obrazów cyfrowych". Współpracował z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W ostatnich latach związany z Ośrodkiem Myśli i Czynu Fotograficznego Ciemnica w Poznaniu.

Załącznik