Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem artysty.

Michał Szczygieł - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-06-22 ( wtorek )
20:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Michał Szczygieł już w wydanym w 2018 r. singlu "Nic tu po mnie" jasno oznajmił światu, że zamierza iść w swoją stronę i zaskakiwać słuchaczy. Od tego czasu nieustannie szlifował swoje wokalne i songwriterskie umiejętności, czego efekty słychać na debiutanckim krążku "Tak jak chcę". Podczas spotkania online artysta opowie o drodze do pierwszej płyty oraz o balansie między spontanicznością a konsekwentnym budowaniem muzycznej tożsamości. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Na "Tak jak chcę" trafiło 11 utworów przepełnionych lekkością, szczerością i pewnego rodzaju nostalgią. Szczygieł serwuje słuchaczom nowoczesny pop, będący mieszanką różnych stylów: od dynamicznych, tanecznych hitów o klubowym rodowodzie, przez bujające produkcje z elementami urban, aż po ballady oparte na gitarowych brzmieniach. Całości dopełniają chwytliwe melodie oraz unikalny głos Michała - z jego mocą, wrażliwością i swobodą interpretacji. Za produkcję odpowiadają m.in. Hotel Torino (Dominic Buczkowski-Wojtaszek & Patryk Kumór) i Undersealevel Music (Szymon Frąckowiak & Jakub Laszuk).

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom