Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Przez otwarte drzwi widać fragment odnawianego pokoju. Na ścianach zabytkowa boazeria, żyrandol jest owinięty folią ochronną, a na podłodze stoją dwa krzesła, lampa i sporo kabli.

Zamek online (Zamek od nowa): Wystawa fotografii Macieja Kaczyńskiego - Fotografie

2021-04-01 ( czwartek ) – 2021-05-31 ( poniedziałek )
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań, online

W latach 2018-2020 w zachodniej części dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu toczyły się intensywne prace przy renowacji i konserwacji jego zabytkowych przestrzeni. Dobrze znane pomieszczenia Zachodniego Skrzydła odzyskały wygląd zgodny z ich kształtem z lat czterdziestych XX wieku. Renowacja stanowiła również okazję przyjrzenia się niedostępnemu na co dzień i nieco tajemniczemu procesowi konserwacji drewna, kamienia, metalu. Wystawa pozwala spojrzeć na różne etapy prac, ludzi, którzy je wykonywali i niezwykłe zamkowe wnętrza.

Projekt "Konserwacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu i ich adaptacja celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego" zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, priorytet VIII "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury".

Fotografie Macieja Kaczyńskiego

Wycieczka Wirtualna po wystawie - link jest dostępny na stronie CK Zamek

Zobacz www.ckzamek.pl/