Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Jan Adamczewski Trio plays Polish Jazz - koncert

2020-07-03 ( piątek )
20:00
Oregano and Wine, ul. Śniadeckich 25

Kategoria: Muzyka

Polski jazz ma swoją markę na świecie. To z naszego kraju pochodzi wielu muzycznych geniuszy tego gatunku, wystarczy wspomnieć Krzysztofa Komedę, Tomasza Stańko, Michała Urbaniaka czy też Urszulę Dudziak. Utwory tych wykonawców po prostu trzeba i warto znać. Dziś kolejne pokolenia jazzmanów wkraczają odważnie na scenę i jest to okazja do posłuchania standardów i klasyki w ich aranżacjach. Jazzu najlepiej słuchać na żywo, kiedy mamy bezpośredni kontakt z muzyką, dźwiękami i oraz specyficzną atmosferą koncertów.
Taka okazja będzie miała miejsce już 3 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To tutaj w wyjątkowych wnętrzach restauracji Oregano and Wine będzie można doświadczyć uczty muzycznej, ale również kulinarnej.
Na scenie wystąpi poznański saksofonista Jan Adamczewski wraz ze swoim zespołem, pianistą Jackiem Szwajem oraz perkusistą Waldemarem Franczykiem. Zaprezentowane będą zarówno, znane i rozpoznawalne na całym świecie utwory wielkich polskich jazzmanów, jak również własne kompozycje zespołu Jan Adamczewski Trio.
Zapewne doskonałe połączenie pierwszych dźwięków trąbki rozpoczynającej słynną "Kołysankę" Komedy z filmu Rosemary Baby, wraz z pierwszym kęsem jednego z doskonałych dań, które zaproponuje tego dnia Szef Kuchni, będzie czymś, czego każdy uczestnik tego koncertu długo nie zapomni. I choćby dlatego warto w tym wydarzeniu uczestniczyć...

Więcej informacji

opr.sw