Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Spektakl Polskiego Teatru Tańca No more tears

2019-01-22 ( wtorek )
20:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

No More Tears - obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-ych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez.
Barbara - Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z najbogatszych kobiet świata, wdowa po potentacie w branży farmaceutycznej, starszym od niej o ponad czterdzieści lat Sewardzie Johnsonie, kolekcjonerka dzieł sztuki, filantropka, dobrodziejka polskiej Solidarności.
Kiedy w czerwcu 1989 przybywa do Gdańska własnym samolotem w powietrzu unosi się klimat oczekiwania, przeczucie nadchodzącej zmiany, rozbudzona religijna tęsknota: Leżę na łące pośród koniczyny. Koniczyna jest czterolistna. Jestem głodna, jak cała nasza rodzina. I wtedy słyszę głosy, które mówią, że powinnam wyruszyć w świat i kupić wielkie dzieła sztuki, aby próbować pomóc zniewolonej Polsce. (B. Piasecka-Johnson)

W spektaklu używane są silne światła stroboskopowe! Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Premiera: 16 czerwca 2018 r., Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Malta Festival 2018
Reżyseria: Iwo Vedral
Asystent reżysera: Dominik Więcek
Muzyka: Dawid Dąbrowski
Scenografia i kostiumy: Paula Grocholska
Choreografia: Krystyna "Lama" Szydłowska
Reżyseria światła: Aleksander Prowaliński
Video: Kuba Falkowski
Dramaturgia: Michał Kurkowski
Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Victoria Kennett, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Vołodymyr Makovskyi, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong
Czas trwania: 65 min

Bilety 40 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl