Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

40-lecie Zespołu Pod Budą - UWAGA koncert ODWOŁANY!!!

2019-01-08 ( wtorek )
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14

Koncert został odwołany.

Bilety należy zwracać w punktach ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

40-LECIE ZESPOŁU POD BUDĄ
Znakomite połączenie 2 niepowtarzalnych projektów w 1 koncercie! Jubileusz 40 - lecia Zespołu Pod Budą, oraz wyjątkowa muzyka Zespołu Andrzeja i Maji Sikorowskich. 
Wystąpią: 
Zespół POD BUDĄ: 
Andrzej Sikorowski - śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu 
Anna Treter- śpiew, instrumenty klawiszowe 
Marek Tomczyk- gitary 
Andrzej Żurek- gitara basowa 
Zespół Andrzeja i Mai Sikorowskich:
Andrzej Sikorowski - gitara, śpiew, prowadzenie koncertu 
Maja Sikorowska - śpiew 
Gertruda Szymańska - perkusja 
Jacek Królik - gitary 
Tomasz Kupiec- kontrabas 
POD BUDĄ: Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt (złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji. 
ZESPÓŁ ANDRZEJA I MAI SIKOROWSKICH: W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków_Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty). 
Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S.-Kraków.

opr.sw