Kultura w Poznaniu

Kalendarium

FRAZY: Laureaci konkursu i Zespół Reprezentacyjny

2018-11-03 ( sobota )
19:00
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

W pierwszej części koncertu wystąpią laureaci Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. 
Gwiazdą wieczorku będzie Zespół Reprezentacyjny. W latach 80. ściągali tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali. Po wielu latach hibernacji Zespół Reprezentacyjny w swoim najlepszym składzie (Gugała - Hernik - Karlsbad - Łobodziński - Wojtczak) powrócił w 2006  roku, by sporadycznie pojawiać się na scenie.
W grudniu 2007 Zespół wydał nową koncertową płytę pt. "Kumple to grunt" , która w 2010 roku uzyskała status Złotej Płyty. W marcu 2014 roku Zespół wydał książkę - płytę pt. "Mur" w wersji polskiej i katalońskiej
Podczas koncertu Zespół wykona  utwory ze starych i nowych programów. Między innymi piosenki Lluisa Llacha, Georgesa Brassensa, Boba Dylana, Jaromira Nohavicy czy Paolo Conte w tłumaczeniach własnych i przyjaciół.

Bilety - 15 i 10 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: